Beslenme Dostu Okullar Programı Sertifika Töreni
25 Şubat 2020

   17.05.2016 tarihinde Bakanlığımız ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan  Okul Sağlığı Hizmetleri İşbirliği Protokolü kapsamında Beslenme Dostu Okullar Programı yürütülmektedir. Okullarda obezite ile mücadelede yeterli ve dengeli beslenme ve düzenli fiziksel aktivite alışkanlığının kazandırılması amaçlanmıştır. Bu minvalde ilimizde toplamda 110 okul sağlığı için gerekli standartları sağlayıp Beslenme Dostu Okul Sertifikası almıştır. Bu yıl ise 54 okulumuz Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarından oluşturulan dört kişilik denetim ekipleri komisyonunca incelenmiş olup Beslenme Dostu Okul sertifikası almaya hak kazanmıştır, 13 okul da Beslenme Dostu Okul Sertifika süresi dolduğu için 2018-2019 eğitim yılı içinde tekrardan denetlenmiş ve sertifikaları güncellenmiştir.

   2018-2019 eğitim öğretim yılında  Merkez, Kilimli ve Kozlu İlçelerinde Beslenme Dostu Okul Sertifikası almaya hak kazanan okullara Zonguldak Vali Yardımcısı Mehmet TÜRK ve Vali Yardımcısı Turgut SUBAŞI ile Zonguldak İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ertuğrul GÜNER, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Ömer İnan GÜVEN, İl Milli Eğitim Müdürü Vekili Harun AKGÜL ve İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarının katılımıyla Zonguldak Öğretmenevi Müdürlüğünde düzenlenen törenle Beslenme Dostu Okul Sertifikaları takdim edilmiştir.

   
Kdz. Ereğli ve Alaplı İlçelerinde Beslenme Dostu Sertifikası almaya hak kazanan okullara Kdz. Ereğli İlçe Kaymakamı İsmail ÇORUMLUOĞLU ile Sağlık Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarının katılımıyla Kdz. Ereğli Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle Beslenme Dostu Okul Sertifikaları takdim edilmiştir.

   
Çaycuma, Devrek ve Gökçebey İlçelerinde Beslenme Dostu Okul Sertifikası almaya hak kazanan okullara Çaycuma Kaymakamı Muharrem COŞGUN ve Gökçebey Kaymakamı Oğuzhan Erdi ATAK ile Sağlık Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarının katılımıyla Çaycuma Kaymakamlığı konferans salonunda düzenlenen törenle Beslenme Dostu Okul Sertifikaları takdim edilmiştir.


  • 1.JPG
  • 3.JPG
  • 2.JPG
  • 6.JPG
  • 5.JPG
  • 4.JPG