ZONGULDAK UMKE EKİBİ 53 SAAT SONRA İDİL’E CANLI OLARAK ULAŞTI
02 Kasım 2020

Müdürlüğümüze bağlı Ulusal Medikal Kurtarma(UMKE) Ekibinden Hülya Çetin Özoğlu, Oğuzhan Kurt. Halim Öztürk ve Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama Hastanesinden Serhat Tarkan’dan oluşan dört kişilik (UMKE) ekibi İzmir de yaşanan deprem felaketinde 53 saat sonra enkaz altından 14 yaşındaki İdil Şirin’i canlı olarak çıkarttılar.

Yaklaşık dört günden bu tarafa İzmir’de yaşanan deprem bölgesinde canla başla çalıştıklarını belirten UMKE İl Sorumlusu Hülya Çetin Özoğlu yaşadıkları olayı şöyle anlattı, “ Dün gece saat 01.30 da enkazın altında kalan 14 yaşındaki İdil Şirin’e canlı olarak ulaşmak için var gücümüzle çalıştık. Ve uzun süren uğraşımız sonrasında İdil kardeşimizi bulunduğu yerden canlı olarak çıkartarak çok güzel bir duygu yaşadık. Bizim için çok anlamlıydı, çünkü ben de bir anne ve sağlıkçıyım. Fakat aradan dört saat sonra kurtardığımız İdil Şirin’in 8 yaşındaki kardeşini büyük uğraşmalardan sonra enkazın altından cansız bedenine ulaştık ve ne yazık ki kurtaramadık bizim için çok üzücü oldu” dedi.

Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr. Ertuğrul Güner ise İzmir’de yaşanan deprem felaketinden büyük bir üzüntü duyduklarını belirterek şöyle dedi. “  İlimizden göndermiş olduğumuz dört kişiden oluşan Ulusal Medikal Kurtarma ( UMKE) ekibinin yanı sıra tam donanımlı ambulansımızın yanı sıra üç sağlık personelimizi de bölgeye görevlendirdik. Ekiplerimizin yaşanılan felaket bölgesinde canla başla çalışmaları bizleri oldukça memnum ediyor. Ayrıca enkaz altından 14 yaşındaki İdil Şirin’i canlı olarak çıkartmaları onlar kadar bizleri de duygulandırmıştır. Emeği geçen sağlık personellerimizi kutluyorum “ dedi.

  • idile_yasam_eli_uzatan_umke_personelinin_buruk_sevinci.jpg
  • idil-e-yasam-eli-uzatan-umke-personelinin-bur-4-13708019_amp.jpg
  • idile-yasam-eli-uzatan-umke-personelinin-buruk-sevinci_04d189d.jpg