MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE YANGIN TATBİKATI YAPILDI
03 Nisan 2019


Sağlık Bakanlığımızın  Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelikler kapsamında Sağlık Müdürlüğümüz Sivil Savunma Uzmanlığı tarafından organize edilen yangın tatbikatında çalışan personellerimizde teorik ve uygulamalı olarak yangın tatbikatı yaptırıldı.

Müdürlük bahçesinde düzenlenen yangın tatbikatında Müdürlük Sivil Savunma Uzmanı Aysel Baysal tarafından yangın söndürmede kullanılan malzemeler hakkında bilgiler verilmiş olup, deney kazanı içinde ateş yakılarak çalışanlara yangın söndürme cihazları ile ateşin söndürülmesi işlemi yaptırılmıştır. Bu nedenle herhangi bir yangın başlangıcında cihazların piminin çekilerek tereddüt etmeden yangına müdahale etmenin önemi anlatıldı.

Sağlık Müdürümüz  Uzm.Dr. Ertuğrul Güner ise yapılan tatbikatla  ilgili olarak şöyle dedi. “ Her yıl bu tatbikatların çalışanlarımızın katılımlarıyla yapılarak yangının çalışırken ve günlük hayatımızda büyük bir tehlike olduğunu hatırlatılıp, konunun ciddiyeti çalışanlarımıza yangın söndürme cihazlarının kullanımının yangın anında heyecanlanmadan nasıl kullanılacağı teker, teker öğretilerek hazırlıklı olmaları sağlanmaktadır “ dedi. 

  • IMG_3416.JPG
  • IMG_3401.JPG
  • IMG_3400.JPG
  • IMG_3422.JPG